co je larp?
Larp je hra, ve které se na několik hodin ponoříte do jiného světa - chcete být pašerákem drog nebo třeba novinářkou bojující za lidská práva? V larpu jimi opravdu budete. Nemáte scénář jako např. herci ve filmu. Vy sami jste tvůrci svého příběhu. Svou roli hrajete podobně jako v divadle, nehrajete však pro diváky, ale pro sebe navzájem.
Komorní larpy se hrají v prostředí jedné či dvou místností a trvají jen pár hodin. Proto jsou vhodné i pro prvohráče - vyjma pár hodin času nemůžete nic ztratit, pouze zažít něco neobyčejného. Více o larpu se dozvíte na larp.cz.
Co mě čeká?

Na místě se krátce seznámíte s ostatními hráči a vypravěč vám na jednoduchém příkladu vysvětlí, jak se larp hraje. Vyzkoušíte si jej v krátkých workshopech nanečisto. Není to nic složitého, podobně jako běžná desková hra. Hráči si následně přečtou materiály ke svým postavám (max. A4) a poté se ponoří do příběhu postav.

Každý larp v rámci Hraju larpy je jiný. Ve většině z nich vaše postava obsahuje nástin charakteru a cíle, kterých chce ve hře dosáhnout. Pašerák drog bude chtít nejspíš uzavřít výhodný byznys a zbavit se nebo třeba uplatit otravného policistu, kterého hraje jiný hráč. V jiných larpech se naopak sami stanete součástí tvůrčího procesu a určíte, kudy se bude příběh ubírat. V každém larpu vám uvaděč přesně vysvětlí, jak na to a bude vám pomocnou rukou.

«

Poslední hry

31.
ledna
Duhová kavárna
28.
listopadu
Čistá duše
24.
října
Bravo Kachny
25.
září
Ostrov
10.
srpna
Ook!
10.
srpna
Mistrův odkaz
9.
srpna
Spasťák
7.
června
Ook!
23.
dubna
Bravo Kachny
6.
dubna
Duhová kavárna
29.
března
Stranger
29.
března
Mistrův odkaz
Hraju larpy

Hraju larpy je iniciativa autorů a hráčů, kteří v Brně pravidelně pořádají hraní larpů. Chceme hry zpřístupnit opravdu každému, proto využíváme nekomerčních prostor. Jedna hra vyjde na 50-200Kč. Nemáme rádi odměřený přístup, vyznačujeme se neformálností a kamarádským stylem.

Hrajeme vždy na různých místech v Brně, přesné informace o místě i placení se tedy dozvíte vždy včas mailem po přihlášení na hru.

Pokud máte jakékoliv dotazy, kontaktovat nás můžete na klub@korh.cz.